Let's Swim, Nauka Pływania dla Dzieci i Niemowląt, Zajęcia dla dzieci na basenie, Szkoła pływania, basen Nauka pływania na basenie dla dzieci i niemowląt, Let's Swim Szkoła pływania
Instruktorzy nauki pływania dla dzieci i niemowląt, szkoła pływania, instruktorzy pływania Kursy pływania dla dzieci i niemowląt, zajęcia w wodzie, kursy pływania na basenie Nauka pływania na basenie, pływalnie, Warszawa, Wawer, Anin, Włochy, Wesoła, Góra Kalwaria, Grodzisk Mazowiecki, Mińsk Mazowiecki Szkoła pływania regulamin, Nauka pływania regulamin, Zajęcia na basenie regulamin Pływanie dzieci i niemowląt, zdjęcia z zajęć na basenie Nauka pływania dla dzieci i niemowląt rezerwacje, pływanie dla dzieci rezerwacje Let's Swim Nauka Pływania dla Dzieci i Niemowląt, zajęcia na basenie, zajęcia w wodzie
Let's Swim, Nauka Pływania dla Dzieci i Niemowląt, Zajęcia dla dzieci na basenie, Szkoła pływania, basen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MALUCHY NA BASENIE

            Nauka Pływania Niemowląt wzbudza bardzo duże zainteresowanie wśród młodych mam i tatusiów. Niemal na każdym basenie organizowane są kursy pływania, w których uczestniczyć mogą dzieci już od 3 miesiąca życia.

Zajęcia w wodzie dla dzieci i niemowląt przynoszą maluchom wiele korzyści: podczas ćwiczeń i różnych zabaw w wodzie stymulowany jest prawidłowy rozwój dziecka, zarówno fizyczny, jak i psychiczny. Dzieci, którym od pierwszych miesięcy towarzyszy woda, zaczynają szybciej siedzieć, raczkować i  chodzić. Są zdrowsze i sprawniejsze. Poprzez bliskość rodziców na zajęciach i dzięki licznym zabawom w wodzie dziecko z łatwością odnajduje się w nowym środowisku, jest odważniejsze i ciekawsze świata. Zajęcia na basenie dają niemowlętom możliwość obserwowania innych, dzięki temu uczą się budować wzajemne relacje. Dzięki obecności rodziców i wspólnej zabawie na basenie pogłębiają się również emocjonalne więzy rodzinne.

 

OD KIEDY ZACZĄĆ

Zabawę w wodzie najlepiej zacząć między 3 a 6 miesiącem życia, gdy niemowlę zachowuje jeszcze naturalny odruch wstrzymywania powietrza pod wodą. Ma to związek z budową krtani i gardła przystosowaną do życia dziecka w łonie matki. Z dziećmi do 6 miesiąca łatwiej się nurkuje i skacze dzięki czemu oswojenie z wodą następuję bardzo szybko. Należy jednak pamiętać, że przekroczenie tego magicznego wieku nie dyskwalifikuje starsze dzieci do uczestnictwa w pływaniu niemowląt. Każdy wiek jest dobrym wiekiem na rozpoczęcia przygody z wodą.

 

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZAJĘĆ?

Bardzo ważną rzeczą jest świadomość rodzica, że dotychczasowa mała wanienka i codzienna kąpiel w niej nie jest odzwierciedleniem dużego basenu i dzieci mają prawo różnie reagować na nowe środowisko. Dlatego bardzo ważnym elementem nauki pływania jest bliskość rodzica, jego czułość, ciepłota, opanowanie i pewność.

1.  Na początek, w celu oswojenia się z dużą ilością ludzi, warto jest wybrać się  w zatłoczone miejsca ( plac zabaw, piknik rodzinny itp…)

2.   Należy stopniowo wydłużać czas kąpieli domowych i obniżać stopniowo temperaturę wody (woda w basenie ma temperaturę min 32 °C).

3.   Przed pierwszym pływaniem malucha musimy kilka razy pokazać mu się w czepku. Dzieci nie przepadają za zmianą wizerunku rodzica.

4.   Na pływalni, przed zajęciami nie należy oliwkować maluszka, ani nakładać żadnych kremów ochronnych. Skóra dziecka staje się bowiem śliska i rodzice mają trudności z bezpiecznym utrzymaniem swoich pociech.

5.   Karmienie dziecka należy zakończyć ok. 30 min przed zajęciami z pływania

 

CO ZABIERAMY ZE SOBĄ?

Dla dziecka niezbędne są 2 ręczniki lub ręcznik i szlafroczek, kosmetyki po kąpieli, klapki dla dzieci chodzących i coś do zjedzenia i picia po zajęciach. Obowiązkowo, na każdej pływalni, dzieci do 3 roku życia muszą posiadać specjalną pieluszką do pływania.

 

PO ZAJĘCIACH

Po opuszczeniu pływalni warto jest odczekać około 30 min w budynku, w celu wyrównania się temperatur ciała i powietrza. Te zabiegi pozwalają nam uniknąć przeziębienia i drobnych infekcji.

 

Pływanie niemowląt jest bardzo przyjemną i zdrową formą spędzania wspólnego, rodzinnego czasu.  Zajęcia w wodzie dla dzieci zdobyły już uznanie niemal na całym świecie.  Licznie rekomendowane są przez lekarzy pediatrów i fizjoterapeutów. Udowodnione zostało, że środowisko wodne ma znaczący wpływ na stan zdrowia i samopoczucia malucha. Przez brak punktu podporu w wodzie oraz dzięki całej gamie bodźców zewnętrznych płynących zewsząd rozwijają się reakcje równoważne i wyzwalają się odruchy nastawcze, czyli prawidłowe ustawienie głowy i kończyn względem tułowia.  Przez naukę samodzielnego utrzymywania się w wodzie, na pleckach, brzuszku, w pionie oraz płynne przejścia (wbrew oporowi wody) z jednych pozycji w inne wzmacnia się układ mięśniowy i doskonale rozwija się układ oddechowy dziecka. Pływanie niemowląt jest doskonała profilaktyką wad postawy naszych pociech.

 

Nauka pływania dla dzieci i niemowląt prowadzona jest na basenach w całej Polsce. Zapraszamy na basen do takich miejscowości jak: Warszawa, Anin, Wawer, Włochy, Wesoła, Góra Kalwaria, Grodzisk Mazowiecki, Mińsk Mazowiecki.

Let's Swim, Nauka Pływania dla Dzieci i Niemowląt, Zajęcia dla dzieci na basenie, Szkoła pływania, basen