Systematyczność to podstawa

Proces nauczania w sporcie zawsze identyfikuje się z powstawaniem i utrwalaniem nawyków czuciowo-ruchowych

 Nasze ciało, a dokładnie mięśnie i mózg potrzebują wielu powtórzeń, aby zapamiętać ruch i zaadaptować się do wysiłku. W pływaniu, podobnie jak w innych dyscyplinach sportowych systematyczność odgrywa jedną z ważniejszych ról i jest gwarancją sukcesu. Za to wszystko odpowiedzialna jest „pamięć mięśniowa”.

Pojęcie „pamięci mięśniowej” brzmi dość magicznie, ale to nic innego jak zdolność do zapamiętywania i wykonywania określonych ruchów lub czynności, które w wyniku wielokrotnego powtarzania przez pewien czas, staną się bardziej automatyczne i efektywne.

Czas trwania pamięci mięśniowej może być różny i zależy od wielu czynników, takich jak: częstotliwość treningu, intensywność, czas trwania, od indywidualnych zdolności i predyspozycji małego Pływaka, a także od regularności i kontynuacji treningu.

Podobnej powtarzalności i systematyczności potrzebuje również układ nerwowy. Wszystko to, co Dziecko widzi (kolorystyka obiektu), co słyszy (akustyka), czego doświadcza (temperatura wody i otoczenia), a nawet to co czuje (zapach) jest wielką składową adaptacji do środowiska wodnego.

Aby zapewnić naszym Maluchom ciągłość w pływaniu nasz autorski program został podzielony na 3 lub 4 cykle/kursy w roku. Każdy cykl (wiosenny, letni, jesienny i zimowy obejmują zawsze od 8 do 12 spotkań. Dołączając do naszej Akademii należy podjąć decyzję o udziale w pełnym kursie. W naszej ofercie NIE MA ZAJĘĆ PRÓBNYCH, ani pojedynczych. Zgodnie z powyższą argumentacją pojedyncze zajęcia nie dadzą ani nam, ani Państwu odpowiedzi na pytanie: CZY TWOJE DZIECKO POLUBI WODĘ? Jedna wizyta na basenie, to zbyt krótki okres, aby Maluch mógł w pełni zaprzyjaźnić się z wodą i zdobyć w niej podstawowe umiejętności pływackie, adekwatne do jego wieku.

A co jeśli nasza PIERWSZA BASENOWA PRZYGODA okaże się dramatem?

 

SPOKOJNIE! Nawet, jeśli podczas pierwszych zajęć „coś pójdzie nie tak”, to potraktuj je jako nowe doświadczenie – zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego Dziecka. NIGDY NIE REZYGNUJ PO PIERWSZYM SPOTKANIU. Podaruj swojemu Dziecku odpowiednią ilość czasu na aklimatyzację. Nasze wieloletnie doświadczenie podpowiada, że okres 3-4 tygodni jest MAGICZNYM OKRESEM i to właśnie takiego czasu mogą potrzebować bardziej wrażliwi Pływacy.

Pamiętaj też, że etap adaptacji Twojego Dziecka, to czas dla nas: dla Rodziców i instruktorów. Podczas tych trudnych zajęć musimy przeanalizować najdrobniejszy szczegół Waszych wizyt i znaleźć. "złoty środek” , który pozwoli Twojemu Maluchowi w pełni cieszyć się zajęciami

Nasza Baza Wiedzy:

Dlaczego warto pływać?

Pływanie jest uznawane za jedną z najzdrowszych aktywności fizycznych Kluczową rolę gra tu środowisko wodne, a w nim praca w warunkach odciążenia. Odciążenie plus nietypowe dla aktywności fizycznej ułożenie ciała

Czytaj więcej »

Woda – inwestycja w zdrowie

Przekonanie o zdrowotnym wpływie wody na organizm ludzki towarzyszy człowiekowi niemal od zarania dziejów Na szczęście dziś już nikogo nie trzeba przekonywać, że woda dzięki swoim właściwościom (głównie fizycznym) jest

Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo na basenie

Dla nas BEZPIECZEŃSTWO, to najważniejszy aspekt podczas wspólnej zabawy na basenie. Pod każdym względem i w każdej sytuacji zachowaj rozwagę i miej oczy szeroko otwarte. Poniżej zestawienie najważniejszych reguł, które

Czytaj więcej »
Facebook
YouTube
Instagram